Skip directly to content
MIDA MA SAAN TEHA, ET MA TUNNEKSIN END PAREMINI?

Dieet, füüsiline koormus ja täiendavad ravimeetodid võivad kõik aidata teil end paremini tunda ja juhtida oma elu pärast metastaatilise rinnavähi (MRV) diagnoosi.

KAS MA PEAKSIN MUUTMA OMA TOITUMIST?

Vaatamata sellele, mida sa oled lugenud, ei ole olemas
"vähi dieeti“, mida peaks jälgima siis, kui sul on kasvaja
. Tervislik toitumine tugevdab sinu immuunsüsteemi sõltumata sellest, kas sul on MRV või mitte. Hea toitumine aitab organismil võidelda infektsioonide ja viirustega. Siiski võivad vähihaiged haigestuda kergemini.

Stress ja mõned vähiravid võivad nõrgendada immuunsüsteemi.


Elu vähiga on piisavalt raske ka ilma toitumise pärast liigselt muretsemata. Toidud, mida muidu peetakse ebatervislikuks, nagu näiteks šokolaad ja kartulikrõpsud, tekitavad sageli paljudes inimestes naudingu- ja heaolutunnet. Tervisliku toidu valmistamine võib võtta rohkem aega ja see on kallim. Tee seda, mis pakub sulle rahulolu.


Kui sa soovid oma toitumist muuta, siis palu oma arstil või õel suunata end toitumisnõustaja juurde, kes aitab sul vähehaaval teha positiivseid muutusi. Samuti nõustavad nad toitumise osas, kui sul on iiveldus, kõhulahtisus või muud ravi kõrvaltoimed.

KAS LIIKUMINE ON MULLE HEA?

Jah, regulaarne ja mõõdukas liikumine toetab sinu füüsilist ja emotsionaalset heaolu. Isegi igapäevane 10-minutiline jalutamine võib leevendada MRV sümptome, nagu väsimus ja isutus. Liikumine võib vähendada stressi, parandada und ja vähendada valu.Liikumisega on nagu teistegi asjadega – tee seda, mis on sinu jaoks õige ja mis annab sulle hea enesetunde. Sa ei pea piirduma kerge venitusega, sest võib-olla teeb hoopis tantsimine sinu enesetunde suurepäraseks! Kuid alati kuula oma keha ja ära tee endale liiga ega põhjusta valu. Leia oma piirid. Tõenäoliselt väsid sa kiiremini, kui varem. Kui sul on liikumisega seoses mure, võid sa alati oma arstiga nõu pidada, et milline liikumise vorm võiks sulle õige olla.

KUI PALJU ja MILLINE liikumine on sinu jaoks parim, sõltub paljudest asjadest, nagu sinu füüsiline vorm enne ravi, ravi tüüp, sul esinevad kõrvaltoimed ja sümptomid. Võib-olla pead sa vältima teatud tüüpi füüsilisi pingutusi, kui sul on luumetastaasid või sinu sümptomid mõjutavad sinu luustikku.

 

 

 

 

 KAS TÄIENDAV RAVI VÕI LOODUSRAVI VÕIKS AIDATA?

Paljud MRV-ga naised on saanud traditsioonilise ravi kõrval abi ka täiendavast ravist. Need ravid on aidanud neil kasvajaga toime tulla nii füüsiliselt, vähendades kõrvaltoimeid, kui ka vaimselt, vähendades depressiooni ja ärevust.

 

 

 

 

Informeeri alati oma raviarsti kõikidest täiendavatest ravidest, millega sa tegeled või mida sa saad, sest need võivad mõjutada sinu ravi.

OLULISED PUNKTID SELLE KOHTA, KUIDAS OMA ENESETUNNET PARANDADA

  • Sa ei pea järgima spetsiaalset dieeti. Söö seda, mis annab sulle hea enesetunde
  • Iga liikumine, isegi 10 minutit jalutamist, võib parandada sinu füüsilist ja vaimset enesetunnet
  • Füüsilisel liikumisel ei ole piiranguid. Liigu nii palju, kuni sa seda naudid
  • Paljud MRV-ga naised leiavad, et mõnikord leevendab täiendav ravi kõrvaltoimeid ja ärevust
light-green