Skip directly to content
KUIDAS VÄLTIDA HAIGUSEL VARJUTAMAST MINU LÄHISUHET?

Kui sa oled suhtes, ole valmis selleks, et ebakindlast tulevikust tingitud stress pingestab teie kooselu. Võib olla keeruline olla avameelne ja jagada tegelikku hirmu. Sulle võib tunduda, et sinu partner ei ole nii toetav ja avatud, nagu sa seda sooviksid.

Pea meeles, et niisamuti nagu sina vahel tunned, et oled emotsionaalselt „ameerika mägedel“, tunneb tõenäoliselt ka sinu partner. Ta võib tunda abitust ja viha, kuna ta ei saa sinu heaks midagi teha. Ka parimas suhtes on tõusud ja mõõnad ning samal päeval võivad teie tunded olla üsna erinevad.

Olles üksteisega oma tunnete osas aus, võimaldab see teil mõlemal tegeleda metastaatilisest rinnavähist tulenevate probleemide ja väljakutsetega.

KAS MA SAAN VEEL SEKSIDA?

Ka siis, kui sul on vähk, võib seksil olla sinu elus oluline koht. Siiski võivad sümptomid, ravi kõrvaltoimed ja emotsionaalne seisund mõjutada sinu seksuaalsust. Huvi kaotamine seksi vastu ei ole harv. Vahekord võib olla valulik ja ebamugav. Kuid see ei ole kõigil nii.


Seksuaalsus on enamat kui füüsiline vahekord. See on ka armastusega ja kellestki hoolimisega kaasnevad tunded ja tegevused. Pärast diagnoosi võid sa oma partnerist emotsionaalselt eemalduda. Ka sinu partneril võivad
olla oma hirmud ja tõkked seoses seksiga. Näiteks võib ta karta, et see halvendab kuidagi sinu haigust või teeb sulle haiget.


Kuigi sellest rääkimine võib esialgu tunduda piinlik, võid sa siiski avastada, et rääkimine aitab lõhkuda tekkinud barjääre. See ei ole kellelegi lihtne jututeema. See on paljudele inimestele väga raske.


Sa võid rääkida sellest ka oma arsti või õega, kes võivad sind suunata paarinõustaja juurde. Ära tunne nendega rääkides piinlikkust. Sinu ravimeeskond on selliste vestlustega harjunud ja nad võivad sind aidata.

MIS VÕIKS TEID MÕLEMAT VEEL AIDATA?
green